باغ پترهوف سن پترزبورگ روسیه

این مجموعه به شکرانه پیروزی روسها بر سوئدی ها در جنگ پالتاوا ساخته شد و بعد در سال 1909 و روسها توانستند سوئدی ها رو شکست بدهند و برای همیشه دست آنها را از روسیه کوتاه کنند. طراحی و معماری این مجموعه شخصا توسط پتر کبیر انجام شده و در سال 1911 ساخت مجموعه شروع شده است. در زمان الیزابت پتروونا، کاترین کبیر ، پاول اول و الکساندر اول ساخت آن ادامه داشت و در سال 1819 تکمیل شد.کاخ مجموعه توسط معمار معروف ایتالیایی فرانچسکو بارتولومئو راسترلی ساخته شده است. این باغ دارای مشخصات باغهای اروپایی هست و با توجه به آب و هوای بسیار مطلوبی که دارد پس وسعت باغ بسیار زیاد هست. این باغ 120 هکتار وسعت دارد که باغ بالایی حدود 20 هکتار و باغ بالایی حدود 100 هکتار هست . در این مکان حدودا 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ قرار دارد که در زمان پتر کبیر با جریان طبیعی آب کار میکردند ولی امروزه به پمپ های مدرن مجهز شده اند. تفاوت ارتفاع این دو باغ از هم حدود 20 متر هست و این بدین خاطر هست که راس ساعت 11 فواره ها باز می شوند با یک موسیقی بسیار زیبا!

نکته جالب: که از هیچ پمپی برای انتقال آب استفاده نشده است. فکر میکنید چرا؟؟ ما الان 20 متر بالاتر از پارک پایینی هستیم و همان دریاچه ای که در پشت بود بالاتر از سطح آب قرار دارد به همین خاطر بر اثر فشار آب از پایین به بیرون می ریزد. پتر کبیر قطر لوله ها را طوری طراحی کرده که آب از همه جا به یک اندازه بیرون بریزد. این کاخ کاملا به سبک کاخ ورسای فرانسه ساخته شده و به همین خاطر به ورسای روسیه معروف هست. در تزیین باغ از فواره و مجسمه مثل کاخ ورسای بسیار استفاده شده است. در مرکز مجوعه مجسمه و فواره بزرگی هست که نمایانگر پیروزی روسها بر سوئدی هاست که نشان می دهد سامسون قهرمان افسانه های روسیه در حال شکست دادن شیری هست و این شیر نماد کشور سوئد هست. از وقایع تاریخی که در این قصر روی داده می توانیم به بازداشت خانگی کاترین کبیر قبل از رسیدن به قدرت و توطئه ایشون برای سرنگونی پطر سوم اشاره کنیم. مسیر پیاده روی برای دوستان مسیر شرقی و غربی باغ هست که در مسیر شرقی میرسید به فواره شطرنجی و جایی که به شما اجازه داده می شود که لباس های تزار را اجاره کنید و با آنها عکس بگیرید. در قسمت جنوب شرقی باغ مجسمه پتر کبیر هست . اگر مسیر را ادامه بدهیم به فواره های شوخی می رسیم و بعد خلیج فنلاند.

خلیج فنلاند را که به سمت چپ بیاییم به تنها ساحل باغ پترهوف می رسیم . اینجا وقت آزاد برای گروه حدود یک ساعت و نیم می باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

09128620211